Welpen zijn kinderen van 7 tot en met 11 jaar. Ze komen op zaterdag van 13:30  tot 16:30 uur in ons clubgebouw bij elkaar, waar ze spelen in de rimboe van het jungleboek. Hierin kunnen ze zich heerlijk uitleven. Ze doen daar niet alleen leuke spelletjes, maar leren ook van alles van scouting, zoals knopen leggen, pionieren, tochttechnieken en het omgaan met een kompas.

Samenwerking speelt binnen scouting een belangrijke rol. Dit is ook het geval bij de welpen waar de kinderen in groepjes van ongeveer 6 kinderen, de zogenaamde nesten, leren werken in groepsverband. Elk nest heeft een Gids, de "leider" van het nest. Deze kinderen zijn te herkennen aan hun gele banden op hun overhemd.

Bij scouting hebben alle groepen een kenmerkende das en blouse. De welpen dragen een groene blouse met daarbij een pet en de groepsdas. Door dit uniform (zoals wij het noemen) te dragen onderscheid je je eigenlijk van een ander en hoor je echt bij de groep!

vojaka2009_welpen_289_std